Mitown Alışveriş Merkezi - Boyutlar Arası
Reklam Ajansı

Etkinlikler > Boyutlar Arası

Funda Alişko

2013-05-01 - 2013-05-15
Etkinlik Fotoğrafları

 

1990 yılı İzmir doğumlu olan Funda Alişko, Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden 2013 yılnda mezun oluyor. Funda Alişko'nun "Boyutlar Arası" yapmış olduğu resim sergisi 01-15 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlıyor.

Funda Alişko için neden resim?

Herkesin kendini ifade biçimi vardır. Resim de benim kendimi en iyi ifade edebildiğim biçim ve hayata bakış açımın tamamen değişmesini sağlayan araçtır. Yaptığım çalışmalar felsefi açıdan beni tatmin ettiği sürece yeniliklerle dolu resimlerimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Neden Soyut Geometri ve 3 Boyut?

Her yapının özünde geometri vardır. Özü anlamak ne kadar düşündürüyorsa, resimde de anlatılmak isteneni seyircinin bulması işin keyifli yanıdır, bakıldığında merak uyandırmalıdır.

Soyut geometriyibu yönden kendi hayatımda yaşananlarla çok bağdaştırıyorum ve izleyicilere kendimi ifade aracı olarak soyut geometriyi seçtim. Beni direk yansıtıyor diyebilirim.  Aynı zamanda soyut geometriyi realist tekniği ile harmanlayıp çalışmalarımı boyut etkisiyle güçlendiriyorum.

3 boyutu kullanmadaki amacınız nedir?
;
günümüzdeki her şey 3 boyuta geçmek üzere iken neden günümüz modern resimlerinde de bu kullanılmasın düşüncesi ve realist resme 3 boyut algısı vererek etkiyi olduğundan güçlü hale getirmektir. İzleyicilere 2 boyut üzerinde, 3 boyut algısını verebilmek için neler yapılabileceğini de kanıtlamış oldum.

Resimleriniz nostaljik araba modelleri ön planda?
Her çalışmada kendime seçtiğim somut örneklerim var bunlardan biri de araba. Bu çalışmada soyut geometrik parçaların arasında dikkat çekilmek istenen nokta tamamen realist yapılmış arabadır. Bu çalışmanın başka model araba ile farklı şekilde kurgulanıp uygulanmış şeklide vardır.

Funda Alişko Sergileri;

 

 

Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi    Temel Sanat Çalışmaları    Karma Resim Sergisi    Bodrum - 2009

Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi    Temel Sanat Çalışmaları    Karma Resim Sergisi   Bodrum - 2010

Bodrum Bienaline Doğru  -  Şevket Sabancı Kültür Merkezi -  Bodrum/Turgutreis  -  2012

Oniki İz Onİki Yüz   Karma Resim Sergisi    Nurol Kültür Merkezi   -   Bodrum   -   2012

Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi    Karma Resşm Sergisi   -   Bodrum   -   2012

Heyamola   Karma Resim Sergisi    Midtown Alışveriş Merkezi   -   Bodrum    -    2013

 

Geri