Mitown Alışveriş Merkezi - Durum Belgeseli
Reklam Ajansı

Etkinlikler > "Durum Belgeseli"

01-31 Mart Midtown Sanat

2014-03-01 - 2014-03-31
Etkinlik Fotoğrafları

Ressam Nil Artar’ın “Durum Belgeseli” Sergisi Mart’ta Bodrum Midtown Sanat Galerisi’nde

Çalışmalarında ‘çabuk’ kavramını öne çıkaran Nil Artar, günümüzde maddi tüketim gibi,  insan ilişkilerindeki ve duygulardaki tüketimin de ne kadar hızlandığına dikkat çekiyor.

14 adet karışık teknik, 6 adet desen çalışması olmak üzere toplam 20 eserini “Durum Belgeseli” adlı sergisinde sanat severlerle paylaşacak olan sanatçı; çabuk, tüketim, abartı, kısır döngü ve yalnızlığı resimlerinde anahtar kelimeler olarak kullanıyor.

Kadın ressamın gözünden, ‘tüketim nesnesi olarak kadınlar’ tuval üzerinde…

Kadın biçimi, çizgi karakter biçimleri ve teknik olarak kolaj ile boyanın birleşiminden oluşan kompozisyonlarda tüketim nesnesi olan kadın figürü, özellikle baskın karakter olarak ön plana çıkıyor.

Nil Artar’ın Durum Belgeseli sergisi 1 - 31 Mart 2014 tarihleri arasında Midtown Sanat Galerisi’nde görülebilir.

 

Sanatçı Hakkında Kısaca:

1980 - 2012 dönemleri arasında Özdemir Altan, İbrahim Çiftçioğlu, Mahir Güven, Orhan Taylan atölyelerinde çalışmalar sergilemiştir.  Ayla Eriş Çağdaş Sanat Toplantıları’na katılan sanatçı 1974-76 döneminde grafik çalışmalarına yoğunlaşmıştır. Sanatçının aralarında; UPSD Dünya Sanat Günü Özel Sergisi (2012),  Bakırköy Sanat Evi Karma Sergisi (2012) gibi sergilerin de yer aldığı birçok çalışması bulunmaktadır. 

Geri