Mitown Alışveriş Merkezi - Midtown Orkestrası ile Midtown Live!
Reklam Ajansı

Etkinlikler > Midtown Orkestrası ile Midtown Live!

Her Gün Her Saat Midtown'da

2014-07-12 - 2014-08-31
Etkinlik Fotoğrafları

MIDTOWN ORKESTRASI

Midtown Alışveriş Merkezi desteğiyle ilk defa 2013 yazında, Mehmet Yasemin önderliğinde bir araya gelen, farklı tarzlardaki 25 müzisyen ile kurulan Midtown Orkestrası, 2014 Temmuz ayı itibariyle 41 müzisyen olarak ziyaretçilerin karşısına çıkıyor. 

Midtown Orkestrası, farklı grupları ile Barok dönem klasiklerinden Jazz’a, seçme Pop eserlerden akustik dinletilere 60 gün boyunca Midtown’da müzikseverler ile buluşuyor.

Mıdtown Orkestrası, Klasik, Jazz, Latin, Opera, Pop gibi çeşitli repertuarlarıyla günün her saati Midtown’da!

QUARTET PRIMO

Yaylıların büyüleyici birlikteliği Quartet Primo performansları ile Midtown Orkestrası’nda! Quartet Primo, müzikseverlerin aşina olduğu klasik müzik bestecilerinin oda müziği eserlerini yaylı çalgılar dörtlüsü olarak yeniden yorumluyor.

DOLCE QUINTET

Flüt’ün yaylı enstrümanlar ile eşsiz uyumu Dolce Quintet’te bir araya geliyor. Keman, Çello, Viyola ve Flüt ile oluşan Dolce Quintet, repertuarlarında sevile klasik müzik eserlerine yer veriyor. Dolce Quintet, dinleyicilerinin uzun süre etkisinde kaldıkları performanslarıyla öne çıkıyor.

VIVO QUINTET

Klasik Müzik ve en tutkulu tango müziklerinin klasik uyarlamalarını Vivo Quintet yeniden yorumluyor. Üç keman, Viyola ve Viyolonsel’in oluşturduğu Vivo Quintet; cesur ve tutkulu yorumları ile Midtown’da.

QUARTET FORTE

İki keman, viyola ile kontrbasın oluşturduğu Quartet Forte; müzikseverlere en güzel klasik eserlerden seçmeler ile ünlü opera ve tango müziklerini bir arada sunuyor.

QUARTET MINOR SWING                                

Keman, Gitar, Klarnet ve Bas Gitar ile oluşan Quartet Minor Swing, klasikleşmiş Jazz standartlarını yeniden yorumluyor.  Django Reinert ve Stephan Grapelli hayranları için Quartet Minor Swing Midtown’da.

POP-ERA BAND

1970’li yıllardan günümüze pop parçaları, akustik bir aranjeyle yorumlayan Pop-Era Band, Midtown solistlerinin birbirinden farklı performanslarını bir araya getiriyor. Repertuarında; dünya müzikleri, yerli ve yabancı pop, New Age, Jazz ve Opera Aryalarına yer veren Pop-Era Band, 7’den 70’e herkes için Midtown’da.

AKUSTİK BAND

Saksafon ve piyano eşliğindeki akustik parçaları, Jazz vokal Elif Turan yeniden yorumluyor. Yerli ve yabancı poptan, ünlü Jazz eserlerin yeniden yorumu Elif Turan ile Akustik Band’da!

BAROQUE

Barok Dönemin en güzel klasikleri İklim Tamkan ile Baroque’de! Uzun yıllar piyano ve klavsen eğitimi alan İklim Tamkan, Barok Dönemi Müziği üzerine uzmanlaştı. Barok müziğin Türkiye’deki sayılı temsilcilerinden biri olan Tamkan seçkin klavsen repertuarını piyano ile seslendiriyor.

JAZZY BAND

Jazz müziğin en sevilen notaları Jazzy Band performanslarında!  Geçmişten günümüze popüler Jazz parçaları senfonik olarak Jazzy Band programlarında yorumlanıyor. Jazzy Band’in dinamik performansları Midtown’da!

CHAMBER ORCHESTRA

Midtown Orkestrası’nın yaylı gruplarından oluşan Chamber Orchestra, Barok dönemden Romantik döneme uzanan repertuarlarını klasik müzik tutkunları için Midtown’da seslendiriyor.

 

Geri