Mitown Alışveriş Merkezi - Sergi - EGELİ DESTANLAR
Reklam Ajansı

Etkinlikler > Sergi - "EGELİ DESTANLAR"

BETÇELİ - Haluk Mutlu

2012-12-01 - 2013-01-04
Etkinlik Fotoğrafları

Haluk Mutlu "Ege'nin Destanlari" sergisi 1 Aralik Saat 18:00'de Bodrum Midtown AVM Sanat Galerisinde açiliyor. Sergi 31 Aralik'a kadar devam ediyor.


Haluk Mutlu 1954'de Istanbulda dogdu. 1976 Devlet Güzel Sanatlar Akademisinden mezun oldu. 1972-1979yillari arasinda ABD Rhode Island School of Design Okullarinda egitimini tamamladi. Ilk kisisel sergisini 1996'da Amasya Devler Güzel Sanatlar Galerisi'nde açti. Takip eden yillarda, Ürgüp'te, Istanbul'da, Avustralya Shepparton, ABD, San Diego sehirlerinde kisisel sergiler açti. 2006'dan bu yana, Istanbul'da, Bozcaada'da, Bodrum'da; Baris Saribas, Ekrem Kahraman, Safak Eyüboglu, Kubilay, Rifat Koçak gibi sanatçilarla birlikte karma sergilere katildi. Bodrum ve Palamutbükü'ndeki atölyelerinde çalisiyor.

Her sergi için üretecegi eserlerini bir ana fikir altinda topluyor ve üretiyor. Hayata ve sanata dair düsüncelerini ise söyle özetliyor: "Anladiklarimi, yasadiklarimi, düsündüklerimi aklimin elime aktarabildigi kadari ile çizerek renklendirerek tasarliyorum. Bektentisiz... bekliyorum. Kasmadan bildiklerimi ürettiklerimi gelecege tasimak istiyorum. Yazdiklarimla, çizdiklerimle, bir beklenti içine girmeden üretiyorum. Bazen resim, bazen heykel, bazen endüstriyel, mimari tasarim olarak ürettiklerimi gelecege aktariyorum. Bütün bu çabalarimin tatli bir müsamaha ile kabul gördügünü anliyorum. Bu hosuma gidiyor. Hayatin insanlar için asiri hizlandirildigini düsünüyor, aksine bunun makul bir düzeyde tutulmasi gerektigini düsünüyorum. Bu duruma üzülüyor ve kiziyorum. Oysa ki hayati huzursuzlastirmadan, insanlarin huysuzlasmadan birlikte çalismasi ve üretmesi gerekir. Bu durumlarda olaylarin içine karisip isleri karistirmaktansa daha küçük ve sakin bir ortamda resim yapmak gelecege dair umutlar üretmek, yani bir basina sanat yapmayi yegliyorum."

Geri